DD: MEZIDOMOVNÍ VÝŠLAP NA PRADĚD, 25. 01. 2020

26.01.2020

V sobotu 25. 1. 2020 jsme uspořádali 1. ročník výšlapu na Praděd. Jelikož to byl 1. ročník a my jsme nevěděli, jak všechno zvládneme, na výšlap jsme oslovili domovy z blízkého okolí. Pozvání přijali DD Melč, DD Velké Heraltice a DD Jeseník. Nicméně člověk míní a příroda mění a v pátek před akcí se z důvodu chřipkové epidemie odhlásil DD Jeseník. Ostatní účastníci se v určenou hodinu dostavili v plném počtu a v exkluzivní zimní výbavě. Tety kuchařky každého horského turistu vybavily velkým balíčkem, který obsahovat jak řízky, tak i tolik potřebnou energii ve formě přírodní (jablko) i umělé (oplatek). Pitný režim rovněž nechyběl.

Netrpělivě jsme očekávali příjezd autobusu, který nás vyvezl až na Ovčárnu. Tam nás čekalo příjemné překvapení: místo očekávaného mrazu byla blankytně modrá obloha bez jediného mraku. Vycházkovým turistickým krokem jsme se vydali vstříc vytýčenému cíli. Někdo dřív, někdo později, ale nakonec se všichni k cíli zdárně dostali. Další překvapení byla teplota u věže: teploměr naměřil necelých 9 stupňů, což v kombinaci s oblohou bez mraků a nádherným výhledem byl pro všechny obrovský zážitek. Celý dojem mírně kazil vítr. Při doplňování vydané energie jsme všichni ocenili práci tet kuchařek, prostě řízky zmizely do našich žaludků obrovskou rychlostí.

Cesta zpět probíhala opět v poklidu, kochali jsme se nádhernou přírodou Hrubého Jeseníku, viditelnost byla skvělá, připadali jsme si jako v pohádce. Poslední zastávka byla na Ovčárně v chatě Sabinka, zde nás paní majitelka pohostila gulášovou polévkou a chlebem. Když jsme se najedli, zjistili jsme, že do příjezdu autobusu nám zbývá 10 minut, tento čas děti vyplnily koulováním. Autobus nás zdárně přivezl domů.

Celá akce se povedla, v čemž nás utvrdila slova tety a strejdů z Heraltic a Melče, kteří nás prosili, že pokud budeme akci opakovat, abychom je určitě pozvali.

Děkujeme všem účastníkům za pěkně strávený den a vedení DD Vrbno za materiální zajištění celé akce.

Tety a strejdové směny A.