DD: NA DRAČÍCH LODÍCH K LÉTU 2018 - ŽLUTÉ LÁZNĚ, 12. - 13. 5. 2018

13.05.2018

Nastal měsíc květen a Praha už volá! O víkendu 12.5.-13.5. 2018 se v Praze uskutečnil 21. ročník Pražského festivalu dračích lodí 2018 v areálu Žlutých lázní. Je to tradiční svátek dračích lodí s mezinárodní účastí. Opět velké a malé lodě rozezvučely bubny na Vltavě. Počasí bylo perfektní, super atmosféra a parádní zázemí Žlutých lázní.

Již od jara netrpělivě čekáme na email s registrací posádky. Letos jsme do naší posádky nasadili i dvě děvčata. Tento tah se nám velmi vyplatil :-). Po sečtení všech časů v rozjížďkách na 200 m sprint bylo vítězství naše. Nádherné a úžasné! Moc jsme si ho užívali. Na kontě je to naše třetí vítězství.

Závody se konaly ve Žlutých lázních již po čtvrté. V předešlých ročnících jsme začínali na Střeleckém ostrově, poté 2x na Smíchovské pláži, odkud máme dvě 2.místa a jedno 3. místo. Na akci se každoročně moc těšíme, i když je pro nás hodně časově i fyzicky náročná.

Velké poděkování za spolupráci patří spolku Múzy dětem, organizátorům celé akce z Rotary Dragon Boad klubu a Asociace dračích lodí v čele s Petrem Klímou - Klimberou.

P. Komárková, vychovatelka