DD: NA DRAČÍCH LODÍCH K LÉTU - Žluté lázně

25.08.2017

Rok s rokem se sešel a my jsme se opět vydali jako každý rok v květnu směr hlavní město do areálu Žlutých lázní. Letos se pořádal jubilejní 20.ročník Pražského festivalu dračích lodích. Sobotní program byl opět ve znamení charity a FUN posádek! Zároveň se uskutečnil tradiční závod juniorských posádek pro děti z dětských domovů ve spolupráci s organizací Múzy dětem a akademický šampionát VŠCHT. Múzy ovšem připravily pro děti i dospělé spoustu dalších atrakcí, jež se odehrávaly na ploše vyhrazené skvělými pořadateli z Dragonboat.cz v samotném centru Žlutých lázní.

Na akci kromě Ljuby Krbové - patronky Múz dětem dorazil i její druh Ondřej Neff, povzbuzovat přišla se svými ratolestmi, dvojčaty Josefem a Madlenkou patronka a iniciátorka Korálků dětem Míša Maurerová a s celou rodinou přišel i David Novotný. Ljuba Krbová, dosud bubenice vítězných posádek, se tak stala letos bubenicí posádky červené, která skončila ve všech rozjížďkách čtvrtá.

Letos se závody konaly již po třetí v areálu Žlutých lázní, tak jsme do místa dění trefili už jako rodilí Pražáci :-). Na akci se každoročně moc těšíme, i když je pro nás hodně časově a fyzicky náročná. Odjíždíme z Vrbna ráno po 4. hodině a vracíme se večer příjemně unaveni kolem 21.hodiny. Během závodu vydáme mnoho sil a energie, aby umístění bylo co nejlepší. V součtu všech časů jsme se jako posádka zlaté barvy umístili na krásném 2.místě i přesto, že někteří členové posádky si spletli cíl a přestali pádlovat o jednu řadu bójek dříve :-). Všechny posádky si jízdu od jízdy časy zlepšovaly a zasloužily si potlesk a jásot stovek lidí sledujících vyhlášení vítězů.

Bylo to krásné... už se těšíme na IX.ročník :-)