DD: Velký úspěch našich fotbalistů v Praze, 28. 06. 2021

28.06.2021

V pondělí 28. 6. se naši chlapci zúčastnili velkého finálového fotbalového turnaje mezi dětskými domovy. DD CUP byl pořádán Fotbalovou asociací České republiky, fotbalovou reprezentací ČR a prvoligovými kluby.

Do Prahy jsme postoupili díky skvělým výsledkům v krajském kole v Ostravě a to hned při naší premiérové účasti. Hrálo se v Praze na Strahově, takže účastníci měli mimo jiné možnost se podívat i do Síně slávy naší fotbalové reprezentace. Tentokrát jsme oproti ostravskému turnaji vyrazili o den dřív, aby si naši mladí svěřenci mohli také trochu prohlédnout hlavní město republiky. Navštívili jsme mimo jiné Pražský Hrad.

Jestliže jsme turnaj v Ostravě považovali za těžký, na pražské finále už dorazily jen ty nejlepší týmy. Naši mladí fotbalisté museli zvýšit své nasazení a herní kvalitu, aby nebyli pouze na výletě jako sparingpartner ostatních.

Po opravdu heroických výkonech jsme obsadili desáté místo z dvanácti účastníků, kdy jsme mimo jiné dosáhli i vítězství v poměru 10:0. Celkově to tedy znamená, že jsme desátí z cca 60 týmů, které se účastnily již kvalifikačních turnajů, což je bezesporu jeden z nejlepších sportovních výsledků historie.

Při závěrečném vyhlašování výsledků a oceňování účastníků byl náš oddíl jmenován jako příklad hry fair play za respekt k soupeři, kdy ačkoliv jsme zápas měli jednoznačně ve svých rukou, stále jsme hráli s respektem vůči našemu soupeři.

Za to, že jsme mohli reprezentovat náš dětský domov a město Vrbno pod Pradědem, děkujeme zaměstnancům DD za materiální i morální podporu, TJ Sokol Vrbno pod Pradědem za pomoc při fyzické přípravě, panu Renému Koutnému za sponzorský dar na nákup vybavení a Základní škole Bílá Hora za ubytování a veškerý servis. Také velké díky všem, kteří nám fandili.

Na turnaji nás reprezentovali: Alexandr Franc (brankář), Josef Bilý (kapitán), Štefan Bilý, Erik, Dominik a Daniel Pištolovi, Erik a Alex Galbovi.

Roman Mašlík