DD: Vystoupení sokolníků, 11. 09. 2019

11.09.2019

Dne 11. 09. 2019 k nám přijela sokolnická skupina Nictea. Zakladatelem sokolnické skupiny je René Vrbický, který se o sokolnictví zajímá od svých jedenácti let, kdy lítal se svým prvním dravcem - poštolkou obecnou. V roce 1989 složil úspěšně sokolnickou zkoušku v Praze a stal se členem sokolnického střediska Nový Jičín. Po čtyřletém působení v Novém Jičíně ještě se svými pěti kolegy založil nové sokolnické středisko Opava, kdy se stal jeho vedoucím a je jím dodnes. 

Nám převedli své dravce: jestřába lesního, sovici sněžnou, výra velkého, sovu pálenou, kalouse ušatého či krkavce velkého. 

Akce se setkala se skvělým ohlasem dětí i dospělých. 

Honza: "Mně se nejvíce libil asi ten orel, protože byl že všech nejsilnější. Ale kdybych byl jako oni, tak by mi vadilo, že jsem uvázaný a každý na mě sahá." Tobi: "Mně se líbila sova pálená a pak výr, protože výr byl obrovský a moooc krásný." Terezka: "Mně se líbilo všechno, nejvíce teta Kristýnka!" Armando: "Mně se nejvíce líbila sovice sněžná, protože hrála v Harry Potterovi!" Viki: "A mně zase krkavec, štekal, jak vlčák. To bylo všechno super!"