DD: Jak se žije u nás v bytě, 09. 12. 2022

09.12.2022

Už to bude brzy rok, co jsme se odhodlali k revolučnímu kroku a část našich učňů "odstěhovali" do bytu na druhém konci objektu. Co to obnáší a jak to funguje? Jsou skoro samostatní. Nakupují, vaří, uklízí, prostě starají se o sebe jako každý správný dospělý. A do toho ještě chodí do školy. Dokonce dva z nich úspěšně absolvovali svářečský kurz. Během volného času se účastní různých vzdělávacích kurzů v oblasti finanční gramotnosti, etikety, jak hledat práci a spoustu dalších. A také cestují, aby se dokázali orientovat i jinde než kolem Vrbna. Jeden z nich dokonce letěl za rodinou do Švédska. 

Není vše vždycky tak růžové, jak to vypadá z předchozích řádků. I oni dělají chyby. Ale důležité je, že se z toho poučí a karavana jede dál. Aktuálně se připravujeme na Vánoce. A jsme vděční, že naši podporovatelé myslí i na naše už dospělé, takže i oni budou mít pod stromečkem dárky. I když už nejsou děti, na tuhle tradici se těší.

Až svátky skončí, dva se začnou připravovat na závěrečné zkoušky a jeden na svářečský kurz. Držte nám palce, ať to společně zvládneme. Za "bytaře" Roman Mašlík.