Dětský domov

9. Farní ples se uskutečnil tentokrát v Rudné pod Pradědem. Již 5.rokem vystupují naše děti při této příležitosti a vždycky se moc těšíme. Třemi tanečními vstupy jsme zpestřili všem zábavu. Odměnou nám byly slova uznání, chvály a zasloužený potlesk.

V sobotu 11. 01. 2020 jsme vyjeli otestovat naše bruslařské umění. Bruntálský zimní stadión dobře známe a moc jsme se těšili. Hráli jsme na honěnou, bruslili slalom a testovali led všemi částmi těla. Překvapením pro nás všechny byli Viki a Kája, kteří se s bruslemi seznamovali poprvé a krásně jim to šlo. Podívejte se na fotky!

Lednové slunečné počasí nás vyhnalo od vánočního odpočívání a lenošení na krásnou procházku do Karlovy Studánky. Dobře to tam známe a máme to tam moc rádi v zimě i v létě. Děti si užily trochu sněhu, prozkoumaly známá místa a došlo i na návštěvu bezva cukrárny. Koukněte se na fotky!

Ve tomto svátečním čase se k nám přišla podívat televize Polar, aby s námi natočila, jak trávíme letošní Vánoce. Pro děti to byla zajímavá zkušenost. Děkujeme za pěknou reportáž a přejeme všem šťastný vstup do nového roku 2020.

Jedenkrát do roka nosí nám sny bílej slon, hvězdičky z nebe nám vybíraj nejhezčí strom. Z kapličky na kopci zvonu zní nádhernej hlas, když bílej slon přichází, vánoční nastává čas.

Ve čtvrtek proběhly na dětském domově besídky s předáváním vánočních dárků. Proč tak brzy? Důvodem není nedočkavost našich dětí, ale zejména fakt, že v pátek většina dětí odjede na pobyty domů, za pár dní také na tradiční pobyt do Jakartovic. Vánoční besídky jsou vždy velmi zvláštní událostí, dobou k bilancování a k novým plánům. Je to rovněž doba,...

Rok se s rokem sešel a jsou tu nejkrásnější svátky pro děti, Vánoce. Po celý den na rodince panovala atmosféra napětí, nedočkavosti a vzrušení a hlavou se dětem honily nejrůznější myšlenky. Jestlipak jsme byly hodné děti? Nezapomněl na nás Ježíšek? Copak asi najdu pod stromečkem? Radost neznala mezí, splněná přání, rozzářené oči dětí i slzy štěstí...

Dnešního dne nás navštívila paní Bc. Veronika Dostálová z Nadace Agel. Jsme velmi rádi, že si nás tato nadace vzala pod svá křídla. Nejen, že nám pomohli s nákupem oblečení a školních pomůcek, ale dnes nám paní Dostálová předala vánoční dárky. Na oplátku jsme jí předvedli, co všechno jsme od září zvládli. Jsme velice rádi, že se paní...