DD: NA DRAČÍCH LODÍCH K LÉTU, 14. - 15. 05. 2022

15.05.2022

O víkendu 14. 05.- 15. 05. 2022 se v Praze uskutečnil již 25. ročník Pražského festivalu dračích lodí 2022, na kterém jsme nemohli chybět. Je to tradiční svátek dračích lodí s mezinárodní účastí. Sobotní program byl ve znamení charity a FUN posádek. Zároveň se uskutečnil tradiční závod juniorských posádek pro děti z dětských domovů ve spolupráci s organizací Múzy dětem. Velké a malé lodě opět rozezvučely bubny na Vltavě. Bylo nádherné slunné počasí, jemný vánek nás příjemně chladil, super atmosféra a parádní zázemí tentokrát v areálu Loděnice KVS.

Každým rokem se na závody moc těšíme. Už od ledna netrpělivě sledujeme stránky organizátora, na kterých budou vyvěšeny pokyny k registraci. Letos jsme byli první přihlášeni 😃. Už čtyři roky máme v posádce i děvčata, což byl skvělý tah. Jsou to opravdové bojovnice jako chlapci.

Akce je pro nás časově i fyzicky náročná. Letošní ročník obzvlášť, protože jako druhou posádku do lodě nám organizátoři přiřadili menší děti z Dětského domova Dubí, okres Teplice. Museli jsme tak vynaložit mnoho sil a energie, protože s menšími dětmi v lodi se staly závody pro nás velmi fyzicky náročné. Naše nasazení a touha zvítězit bylo ohromné. Po našich jízdách byla určitě i Vltava slaná 😃.

Moc jsme chtěli obhájit zlato z loňského roku, což se nám nepodařilo. V součtu všech časů z jízd jsme jako posádka žluté barvy vybojovala krásné 2. místo.

Velké poděkování za spolupráci patří spolku MÚZY DĚTEM , organizátorům celé akce z ROTARY DRAGON BOAT KLUBU a ASOCIACI DRAČÍCH LODÍ v čele se skvělým PETREM KLÍMOU- KLIMBEROU, který celou akci moderoval.

Moc se těšíme na další ročník....!

Posádka chlapců, děvčat, teta Pavlína a Bohdana