DD: Objevili jsme bouldering, 16. 10. 2022

16.10.2022

V neděli jsme na pozvání kamaráda Mirka vyrazili do Olomouce, města spojeného primárně s historickým centrem, univerzitou, zoologickou zahradou, fotbalem a hokejem. My jsme dostali možnost poznat lezecké centrum. V hale je k dispozici spousta tras, ať už pro lezení s horolezeckým lanem, tak pro disciplínu zvanou bouldering.

Nevíte, o co jde? To my donedávna taky ne. Jedná se o lezení po stěnách bez lana a jištění. Pokud si myslíte, že to je snadné, jako když jdete do schodů, doporučujeme se podívat na fotografie pod textem. Je třeba mít na nohou speciální obuv, na rukou magnézium, v srdci odvahu a v hlavě maximální soustředění. A je fajn, když s vámi jde někdo, kdo lézt umí, aby vám poradil. Mirek se osvědčil jako skvělý instruktor.

Po půl hodině byli všichni opravdu unavení. Ono totiž tahat a zvedat vlastní váhu pouze rukama je opravdu náročné. Ale naši kluci se jen tak nevzdávají. Krátká pauza a hurá znovu na stěnu. Vydrželi hodně přes dvě hodiny, celou dobu zdolávali nové výzvy a překonávali rekordy. Jsou šikovní, vytrvalí a my jsme na ně pyšní. Mimochodem, zjistili jsme, že podobné centrum je i v Bruntále, takže nový sport je pro nás rázem mnohem dostupnější.

Strejdové R + R, tedy Robert a Roman a naši "superkluci pavouci".