DD: Od kultury ke sportu a zpět, 02. 12. 2022

02.12.2022

Organizace Děti v akci nás pozvala na Sportovní den. Jelikož se událost konala kousek za Prahou, bylo třeba vyrazit už o den dřív. Co s načatým odpolednem, když jsme vyjížděli chvíli po poledni? Získali jsme pro naše děti zajímavé zážitky a pro vás tipy na výlety. Navštívili jsme zahrady zámku v Litomyšli, Velké náměstí v Hradci Králové a Staroměstské náměstí v Praze, které je zajímavé samo o sobě a nyní je ještě bohatší o vánoční trhy. Večer jsme dorazili na místo určení, do obce Dobřichovice, kde nás v místním dětském domově velmi ochotně ubytovali. Zapůjčili nám celý krásný byt. 

Jak k jídlu, tak k dílu zní staré české pořekadlo. Po snídani jsme se tedy vydali sportovat. Čekaly nás dva vzájemně se prolínající turnaje. Jeden ve florbale, druhý ve futsalu. Opravdu zajímavá zkušenost přepínat hlavu z jednoho sportu do druhého. Ale když už jsme u těch pořekadel, šli jsme do toho dle osvědčeného: Co tě nezabije, to tě posílí. 

Ještě před samotným odjezdem nás zdánlivě provázela smůla. Naši osvědčení sportovci byli jeden za druhým vyřazeni ze zdravotních důvodů, takže příležitost dostali další. Pro ty to tedy smůla skutečně nebyla a pro nás nakonec také ne. Florbal někteří z našich účastníků viděli poprvé. Brankáři nevěděli, jestli připravené chrániče patří na lokty nebo kolena. Ostatně oni ještě těsně před zápasy ani netušili, že z nich budou brankáři. Trochu jsme si připadali jak legendární hrdinové z filmu Kokosy na sněhu. Přesto jsme se každým zápasem lepšili a byli důstojnými soupeři. Ve futsalu jsme byli mnohem jistější, o čemž svědčí celkové druhé místo, ve finále jsme prohráli po tuhém boji těsně o jediný gól. 

Po skončení jsme se přesunuli ještě do Kutné Hory prohlédnout Chrám sv. Barbory a pak se vrátili do našich domovských hor, neboť všude dobře, doma nejlíp. A pak že kultura a sport nejdou dohromady. Naše děti už ví, že to funguje přímo báječně. Robert Suchomel, Roman Mašlík a děti DD