DD: Ohlédnutí za pobytem v Karlově, 11. 11. 2021

11.11.2021

V období podzimních prázdnin připravila nadace Krok do života v čele se slečnou Karolínou Kopíncovou vzdělávací pobyt v Karlově pod Pradědem v hotelu Kamzík a penzionu Eden pro 16 dětí z našeho domova. Pečlivě připravený program obsahoval workshopy se zkušenými lektorkami, aktivity od profesionálů schopných předávat informace hravou a zábavnou formou a v neposlední řadě hry a soutěže.

Témata byla např. základy finanční gramotnosti, motivace, poskytování první pomoci, kurz přežití ve volné přírodě a mnohé další. Celý program vrcholil v neděli, kdy jsme jeli lanovkou na sjezdovku, poté šli na procházku po vrcholcích Jeseníků a dolů jsme sjížděli na bezmotorových buggynách.

Pobyt byl naplánován tak, aby byl čas efektivně využit, jelikož pět dní není zase tak moc dlouhá doba a nutno říci, že všichni, kdo se účastnili, věnovali veškerou energii a své schopnosti, aby děti na pobyt vzpomínaly s radostí a něco se naučily.

Děti se i přes počáteční nejistotu velmi rychle adaptovaly na prostředí hotelu a hlavně na přítomné lektory. Na tetu Karolínu si zvykat nemusely, jelikož ji znaly z jejích pravidelných návštěv našeho zařízení.

Také lektoři byli nadšení z dětí, chválili je za dobré chování a zapálení do aktivit.

Nadace Krok do života se zaměřuje na vzdělávání dětí v dětských domovech a tento pobyt byl prvním, který pořádala. Je nám ctí, že jsme dostali prostor, abychom mohli celou akci spoluvytvářet a pomáhat k jejímu zdokonalení a těšíme se na další setkání v příštím roce.

Děkujeme těm, kteří ačkoliv si uvědomují, jak náročná je práce s dětmi, jež ztratily nebo nikdy neměly kvalitní rodinné zázemí, a přesto se rozhodli pomáhat s jejich vzděláváním, aby jim zlepšili možnost začlenit se do normálního života.  

Roman Mašlík, Bc. Magdalena Horáková