DD: GALAKONCERT TALENT LA SOPHIA, 24. 10. 2023

24.10.2023

Osobní pozvání jsme přijali od Yvetty Blanarovičové. Ta nás pozvala na GALAKONCERT TALENT LA SOPHIA, který se konal v divadle Broadway. Letos to byl XV. ročník. La Sophia se zaměřuje především na budoucnost dětí. Cílem je vytváření materiálních a společenských podmínek pro podporu rozvíjení nadání a vzdělávání talentovaných dětí ze sociálně znevýhodněných rodin, dětských domovů a dětí s mírnou formou handicapu. Galavečer je takovou tečkou za celým ročníkem Talent la Sophia. Děti mají možnost ukázat svůj talent. V porotě jejich výkony hodnotí známé osobnosti z hudební a herecké branže.

Do Prahy jsme se vydaly ve složení dívčí party a byla to super párty. Ubytování bylo krásné v centru Prahy v nádherně řešených apartmánech. Před vystoupením jsme si prošly centrum Prahy a večer zakončily vystoupením v divadle Broadway. V porotě seděla L. Machálková, I. Csáková, K. Vágner, F. Slováček a další osobnosti. Na závěr obě zpěvačky zazpívaly. Jako hlavní host sponzora pozvání přijal A. Babiš s manželkou. Celým večerem provázela úžasná Y. Blanarovičová, které patří velké DÍKY.

Další den před odjezdem domů jsme se vydaly na procházku Prahou. Bylo krásné slunné počasí a naše kroky vedly podél nábřeží řeky Vltavy až přes Karlův most k Pražskému hradu. Byla to taková dějepisná procházka. Děvčata si vyzkoušela jízdu metrem se všemi přestupy "barevnými" trasami. Byl to pro dívky zážitek, protože většina z nich ještě metrem nejela.

Celá akce se nám moc líbila a byly jsme všechny nadšené. Už se těšíme na XVI. ročník Talent La Sophia. Děvčata DD, teta Jana a Pavlina.