DD: Sobotní skvělý den s IZS a u včelaře, 27. 05. 2023

27.05.2023

Od sobotního rána jsme se těšili na odpoledne, na které nám strejda Roman a strejda Robert zajistili krásný program. Na krnovském letišti probíhalo představení jednotlivých složek IZS, tedy policie státní i městské, rychlé záchranné služby a hasičů. Všichni měli několik stanovišť, na nichž nám ukazovali, co obnáší jejich práce. Nejvíc nás zaujala činnost policie, resp. jejich psovodů. Předvedli zpacifikování a zadržení pachatele pomocí cvičených psů. Toto vidět byl skutečně velký zážitek.

Také jsme nahlédli do leteckých hangárů, kde jsme viděli bezmotorová i motorová letadla. Všichni byli velmi vstřícní a vítali nás s otevřenou náručí, takže jsme byli snad v každém autě, měli na sobě policejní vybavení, jako např. neprůstřelné vesty atd.

A aby toho nebylo málo, měl strejda Robert připraveno ještě jedno překvapení. Návštěva včelína i s odborným výkladem zkušeného včelaře Mgr. Steiningera. Ukázal nám včelín a jeho části, jednotlivé úly. Vyprávěl o životě včel, včelí královny a mnoho dalších zajímavostí. Viděli jsme úl zevnitř, naštěstí bez včel. Vysvětlil nám, jak to vypadá ve včelím úle a jak je dlouhá cesta od sběru pylu až po hotový med. Na oplátku jsme zase my jim pomohli s úklidem jejich zahrady.

Večer jsme opékali špekáčky, užívali vážně pěknou sobotu, spokojeně přijeli zpět do domova a těšíme se na další nová dobrodružství. No uznejte, že na jedno odpoledne jsme toho stihli dostatek. Strejda Robert, strejda Roman a děti.