DD: Sponzoři mezi sportovci a sběrateli, 09. 01. 2021

09.01.2022

V neděli 9. 1. navštívili náš dětský domov dva zástupci sponzorů, kteří se dohodli na podpoře našich dětí, přitom to, co je spojuje, je něco zcela jiného. Tentokrát necháme více mluvit jednoho z nich, Kubu.

Jak ses o našem DD doslechl, kdo Ti dal doporučení?

Už delší dobu vím, že Domov ve Vrbně funguje, protože trénuji malé fotbalisty a vím, že vrbenský oddíl má šikovné fotbalisty právě od Vás. Něco jsem si o dětských domovech zjišťoval, chtěl jsem vědět, jak žijí děti, které neměly štěstí na funkční rodinu a chtěl být součástí něčeho užitečného. Vážím si všech, kteří se o děti starají a chtěl jsem aspoň trochu pomoci.

S kým a jak jsi sbírku uspořádal?

Sbírku jsem uspořádal s kamarády, s nimiž sbíráme hokejové karty. Došlo k tomu úplně náhodou. Hodně kluků do dětských domovů vozí ročně hokejové karty pro děti. Je to teď celosvětový trend, ke sbírání se spousta lidí vrátila z dětských let. Karty mají své ceny. Každý sběratel sbírá určité týmy či své oblíbené hráče. Abych se dostal k tomu uspořádání. Napsal jsem do hokejové skupiny kamarádům, že chystám tuto věc, a zda se nechtějí zapojit. Musím říct, že zájem byl opravdu veliký. Chtěli jsme jen, aby to, co lidi buď už nepotřebují, nebo co kdo nakoupí. Všem těmto lidem - kamarádům chci poděkovat za pomoc a dobrou věc.

Co Vás k tomu vedlo? Proč?

Vedlo nás k tomu to, že děti, které neměly tolik štěstí v životě jako my, si zaslouží být stejně šťastné jak my. My taky máme radost z nové kartičky do sbírky. Dále jsem se nechal inspirovat kluky, kteří už podobnou věc dělali, a vždy to mělo úspěch. Řídím se odmala tímto: Pomáhej! Nikdy nevíš, co tě v životě potká. A pro nás to byla maličkost. Udělat radost druhým.

Chystáte nějaké pokračování?

Chtěl bych už teď říct, že chystáme na letošní rok určitě pokračování. Rádi bychom pár věcí změnili. Chceme dovézt jen věci, které si děti budou přát. Velmi se těšíme na další spolupráci.

Slovo na závěr od Jakuba: Já osobně bych tuhle akci bez tolika super lidí nezvládl a za to jim patří klobouk dolů. Jsem rád, že i v této těžké době se najdou lidé, kteří mají srdce na správném místě a pomáhají druhým. Navíc příště zapojíme i své přátele z blízkého okolí. Tímto bych chtěl ještě jednou všem poděkovat.

Otázky kladl Roman Mašlík, odpovídal Jakub Hájek.