DD: Tábor v Petrušově, 10. 07. 2021

10.07.2021

První prázdninový týden (03. 07. 2021 - 10. 07. 2021) jsme si užívali v Petrušově u Moravské Třebové. Počasí nám naštěstí přálo a tak jsme si mohli dopřát spoustu zábavy a vodních radovánek. Naplno jsme využívali vybavení, které jsme na naší rekreační chatě měli k dispozici - koupali jsme se v bazénu, slunili se, hráli tenis, pink-ponk, vybíjenou i fotbal. Nejmenší si užívali hlavně skluzavku. 

Abychom trošku poznali místní krajinu, vydali jsme se všichni společně na výzvědy. Odpolední slunce pálilo, nohy nás bolely, ale my se nevzdali. Došli jsme až do nedalekého Starého Města, kde jsme se v bistru u letiště posilnili drobným občerstvením a studenou kofolou. Zde jsme zblízka viděli vzlétat a přistávat malá sportovní letadla i větroně, což byl pro nás velmi hezký zážitek. Nakonec se z plánované "menší procházky" vyklubalo 10 km. 

Ve středu jsme navštívili Aquapark v Moravské Třebové, kde jsme si užili mnoho legrace v bazénu, na tobogánech i pod vodními tryskami. Naše dvě děvčata Andrejka a Vaneska vynaložila velkou snahu, která se jim nakonec vyplatila. Obě se naučily krásně plavat. Předposlední den, v pátek, kdy se nám nebe trošku zatáhlo, jsme odpoledne věnovali kreativitě. Malovali jsme obrázky a modelovali z plastelíny. Po celý týden jsme si pochutnávali na dobrotách, které pro nás vařily a připravovaly tety Zdeňka a Pavlína. Tety Markéta, Zdeňka, Pavlína a Veronika