DD: Vánoce v Jakartovicích, 24. 12. 2022 – 26. 12. 2022

24.12.2022

Vánoce v Jakartovicích. To je tradice..., až na jedno nebo dvě vynechání. Štědré dny v Jakartovicích patří opravdu k těm nejštědřejším. Nejde o bohatost dárků, ale o štědrost srdcí vychovatelů, kteří se dětem v Jakartovicích věnují. Nelze opomenout laskavost pana Tesaře, který těmto dětem umožňuje každý rok pobyt v tomto úžasném prostředí. Stačí pár okamžiků a každý pozná, jak má tento člověk obrovské srdce a není mu žádné dítě lhostejné.

A letos jsme opět měli možnost zde pobýt tři dny, ale zážitků máme jako za 14 dní. Již tradiční procházka ke kapličce s krásným výhledem zahájila náš pobyt. Zpátky jsme se vrátili po koulovačce mokří a někteří i špinaví, ale šťastní a vyblbnutí. Navíc jsme tuto procházku spojili s "melčáky" a tak jsme hned na začátku pobytu získali nové kamarády a kamarádky. A najednou je tu večeře od kuchaře s velkým "K". Ten se o nás pokaždé stará jako o vlastní. A ta jeho kuchyně! Tu bychom přáli zažít každému. Po radosti z dárků jsme si udělali menší diskotéku, která skončila velkou akcí, kdy děti na parketě totálně zničily dospěláky.

A je tady další den plný výborného jídla, her, malování si, trávení času mezi koníky a odpolední větší naučnou procházkou k Břidlicovým lomům. A večer společná modlitba zničených dospěláků za to, aby děti nenapadlo chtít zase diskotéku. Bohužel, modlitba nebyla vyslyšena! Museli jsme opět na parket a přežít tancování druhý večer. Ach, kde jsou ty časy, kdy to bývalo pravidlem :-). 

Pan Tesař nám nabídl výlet v ZOO v Ostravě. Celou akci ochotně zařídil, včetně jídla na cestu. A tak jsme se najednou procházeli uprostřed Afriky, následně pak Indie. Naprosto úžasný zážitek pro nás všechny zúčastněné. Úchvatně prožitý poslední den v Jakartovicích.

A tak bychom ještě jednou vyslovili velké poděkování panu Tesařovi - prostě za vše! Za pomoc, dárky, ubytování, výlet, za jeho kolektiv, velké srdce na pravém místě. Největší poděkování patří za radost v očích "našich" dětí. Teta Mirka, strejda Jirka a David.