ZŠ: Dva dny s projektem, 05. 06. 2020

05.06.2020

Práci v naší škole jsme v minulém týdnu zahájili formou projektů. Po dva dny žáci pracovali ve  čtyřech skupinách. Tentokrát jsme pokračovali v projektu Vím, kam jít. V rámci tohoto projektu se žáci naší školy seznamují s řemesly, které vidíme kolem nás. S řemesly, kterým by se mohli sami věnovat. Ve skupinách jsme po oba dny pracovali jednak s kadeřnicí a také s paní kuchařkou.
U kadeřnice jsme se nejdříve dozvěděli něco o její práci, o vlasech, o používaných nástrojích. Paní kadeřnice předvedla několik typů účesu přímo v praxi. Poradila, co s vlasy dělat. Také si každý žák nakreslil do předlohy svůj návrh účesu. Paní kadeřnice nám vypověděla vše o možnostech této zajímavé práce.
Paní kuchařka nám připravila dva recepty. Během dvou dnů jsme si ve skupinách vyrobili nejdříve nepečený dort ze zakysané smetany. Dort plný ovoce se nám moc povedl. Tento recept měl velký úspěch. Opravdu jsme vylizovali misky! 
U starších jsme se věnovali smažení palačinek. Každý žák si usmažil svoji palačinku, nazdobil si ji, poté ji i snědl. Náplň byla čokoláda či marmeláda. S paní kuchařkou jsme také sestavovali týdenní jídelníček ve skupinách. Pohovořili jsme o tom, které potraviny upřednostnit. Také jsme si zasoutěžili v poznávání luštěnin a těstovin. 
Náročná dvoudenní akce se nám líbila. Dozvěděli jsme se mnoho o uvedených profesích. Metodik vzdělávání žákům doplnil informace o studijních možnostech těchto oborů. Právě obor stravovací a ubytovací služby je u našich žáků jedním z oblíbených. Akce se nám moc líbila.
Mgr. Monika Poláchová, metodik vzdělávání žáků se speciálně vzdělávacími potřebami