ZŠ: První návštěva Mirkova pramene, 10. 05. 2021

10.05.2021

Žáci 7. - 9. ročníku se vydali v rámci pracovního vyučování na kontrolu pramene na vrchol Vysoké hory. Byli jsme všichni oprávněně zvědavi, v jakém stavu se Mirkův pramen včetně lavičky, kterou žáci v loňském roce vyrobili, bude nacházet.

Překvapení bylo na naší straně. Vše zůstalo v původním pěkném stavu - včetně hrníčků na pití, tak jak jsme toto místo na podzim opustili. Snad ani jeden z hrníčků nechyběl. Poté jsme odstranili spadané listí i klacky ze stromů. Více nebylo třeba. Nakonec žáci vyvěsili ptačí budku vyrobenou na základě plánků i materiálu dodaného Lesy ČR. Jedná se o zvláštní budku s obdélníkovým otvorem pro Rehka domácího, malého tažného ptáka z řady pěvců, stejně tak pro Konipase, rovněž malého zpěvného ptáka, který hnízdí v nižších polohách, ale také vysoko v horách.

Na úplný závěr si někteří žáci ještě zaběhali, aby si alespoň částečně zlepšili svoji fyzickou kondici spojenou i s radostí z volného pohybu, který jim po tolik měsíců chyběl. Poté jsme se všichni společně vydali nazpět do školy. Do prázdnin bychom se určitě ještě jednou rádi přišli s nářadím k "Mirkáči" podívat a hlavně zkontrolovat, že je vše pro letní měsíce v pořádku.

Mgr. Miloslav Huml