ZŠ: Vánoční soutěž u nás, 13. 12. 2022

13.12.2022

Škola hrou. Přesně toto okřídlené pravidlo se táhlo dnes celou naší školou. Na dnešní akci jsme se velmi připravovali, přičemž největší práci si daly s přípravou a celou organizací naše asistentky. A měly co dělat. Celá akce byla nejen pro našich třicet dětí, ale také pro dvanáct dětí naší partnerské školky MŠ Jesenická.

Akci jsme zahájili vystoupením Flamenca dětí z mateřské školy, které dodalo celému dni duch exotičnosti. Následovalo vystoupení básniček naší třídy prvního stupně, kde děti předvedly, co vše již ovládají. Poté se všechny děti rozutekly na předem připravená stanoviště. Ve třídě školní družiny byla nachystána tvorba vánočních přání a baněk, ve třídě paní učitelky Pecníkové si děti zkusily tvořit ozdoby z dřevěných koleček. Zajímavé pojetí bylo nachystáno ve třídě pana učitele Kuzníka, kde si děti vyzkoušely pouštět skořápky se svíčkami, přičemž pan učitel dětem povyprávěl o staročeských vánočních tradicích. Největší "záběr" si děti užily v tělocvičně, kde pro ně byla nachystána dráha zručnosti.

S mateřskou školou jsme se rozloučili dříve, přičemž děti ze školky neodešly s prázdnou. Dostaly od nás za svou šikovnost balíčky dobrot.

Na naší škole jsme měli také měsíční soutěž - vánoční tajenku. Děti průběžně plnily úkoly, které se týkaly vánočních tradic. Tuto musely dnes v závěru akce složit. Závěrem byl vylosován jeden žák, který měl tu čest udeřit velkou dřevěnou palicí do zavěšené piňaty v tělocvičně, čímž se celá místnost zaplnila odměnou pro všechny děti.

Rád bych závěrem poděkoval našim asistentkám za tento skvělý nápad, kterým už měsíc žije celá škola. Patří jim za to velké uznání. Škola má sice hlavní účel výuku a vzdělávání, ale i toto je nutno okořenit a zpestřit veselou zábavou, aby děti našly ke škole a jejím pracovníkům zcela nový a příjemný vztah. Jsem rád, že máme na škole tým lidí, který tuto cestu dětem připravuje. Jan Vavřík, ředitel organizace