ZŠ: Spolupracujeme s Lee Wing Chun Organization, 05. 11. 2019

05.11.2019

Tato organizace byla založena v roce 2016 v Bruntále. Specializuje se především na styl kung fu, který se jmenuje wing chun. Dále se věnuje meditaci, cvičení qi gong a masážím. Na mezinárodních soutěžích žáci dosahují perfektních výsledků. Styl Wing Chun je považován za nejefektivnější styl kung fu pro reálnou sebeobranu.

Specialitou Wing Chun je spojení útočné i obranné stránky v každé technice a boj na velmi krátkou vzdálenost. Techniky Wing Chun od sebe neoddělují obranu a útok, ale při každém pohybu usilují o obojí a neustálou kontrolu protivníka. Specifikou útočné stránky Wing Chun je boj o středovou linii a řetězové údery, které při dobře zvládnuté technice nemilosrdně zasypou protivníka ohromným počtem ran za relativně krátký čas, ale zároveň tvoří kryt obránci a nutí protivníka k přechodu do defensivy a útočí na jeho stabilitu.

Naše žáky bude vyučovat pan Miroslav Lee (Shi Miao Qin) z 36. generace Shaolinských mnichů - certifikovaný mistr Wing Chun a kvalifikovaný instruktor sebeobrany. Žáci se budou učit nejen této technice, ale také koordinaci mysli a těla. Součástí výuky je rovněž disciplína a velký důraz na mravnost. Velmi oceňujeme přístup k etice, morálce a slušnosti, které lektoři našim žákům při výuce přináší a od žáků vyžadují.