Dětský domov

 

Poslední den v říjnu jsme uskutečnili lampionový a Haloweenský průvod před večeří. Děti se krásně namalovaly a oblékly a s nachystanými lampióny a lucerničkami, jsme vyrazili ven. Průvod se velmi podařil, poprvé nám letos shořel lampion. Děti cestou zpívaly písničky z večerníčku Broučci.

Podzimní prázdniny provázelo chmurné dušičkové počasí a my jsme ho využili k tomu, abychom vyzkoušeli naše plavecké umění. Zdatnější plavci se předháněli ve skocích do vody, dováděli jsme v divoké řece a ti nejmenší už zvládli samostatně pár temp pod vodou. Určitě si takto strávené odpoledne zopakujeme znovu.

V neděli 14. 10. 2018 proběhl v pořadí již XIV. ročník divadelního festivalu v Praze. S dětmi jsme se vydali do Prahy již v sobotu, kde nás čekal relax v Aquapalace Čestlice. A také abychom se zadaptovali na prostředí a duševně se připravili na nedělní výkon, který byl opět v divadle Palace. Všechny naše herecké výkony opět bravurně odmoderovala...

V sobotu jsem navštívili Střechu, kde se konala pro děti moc pěkná pohádka. Dozvěděli jsme se, jak dobro zvítězilo nad zlem. Jak je škaredá vlastnost lež a manipulace. Nejvíce se dětem líbil lesní mužíček Otakárek. Děti si zazpívaly, zasmály se a moc se těší na další pohádku. Navíc Tobiasek měl narozeniny, tak to měl jako dárek.

Na přelomu září a října jsme byli pozváni na turnaj ve vybíjené do DD v Melči. Konkurence byla veliká, turnaje se zúčastnilo osm družstev z různých dětských domovů. Ve vyrovnaných zápasech jsme obsadili třetí místo.

Slunečné sobotní odpoledne jsme trávili sportovně. Děti si vyzkoušely svou zdatnost a obratnost na rampách ve SKATEPARKU v Železné. Závodily v jízdě na koloběžkách a kolech, zkusily freestylovou jízdu. Všichni si to moc užili a proto si to určitě ještě zopakujeme.

V sobotu 29. 9. 2018 proběhla opět, jako každý rok, přehlídka nejlepších létajících příšerek. Děti se pustily do soutěžení o nejdéle a nejvýše létajícího draka s takovou vervou, že zapomněly na všechny starosti. Užívaly si krásný slunečný den, pravé babí léto. Draci létali skutečně vysoko a drželi se dlouho. O 1. místo se podělili Pepa a Štefan. No...

Již 5. rokem se v kostele Sv.Michala ve Vrbně pod Pradědem uskutečnil benefiční koncert, který je organizován na podporu oprav kostela. Letošní koncert organizoval Pěvecký sbor města Vrbna, který si pozval jako hosty sólisty z Českých Budějovic. Iva Hošpesová - soprán a Aleš Voráček - tenor. Zazněly zde překrásné skladby, které podpořeny nádhernou...