Dětský domov

 

20. 12. 2018 - den, kterého se už všechny děti nemohly dočkat. Proč??? Protože jsme měli vánoční posezení. U slavnostní tabule jsme zrekapitulovali úspěchy i prohry, které patří ke každodennímu životu. Sdělili si svá přání, slavnostně povečeřeli a již netrpělivě čekali na rozbalení vánočních dárků.

Působí na vás tradiční masky čertů v sousedství úsměvně? Chtěli jste se při pohledu na čertího démona pořádně bát? Ano...? Démonické bytosti postraší každého hříšníka! Děti našeho domova se o tom přesvědčily na pekelné show, která se konala 15.12.2018 v Bruntále.

Po roce jsme se vydali do Domova pro seniory v Mnichově. Ve čtvrtek 13.12.2018 nás mile přivítali v DD. Bylo vidět, že nás již netrpělivě očekávali klienti a těšili se na naše stínové divadlo. Na začátek se zatančil vánoční valčík v podání Josefa Bilého a Vanesy Pištolové. Pak jsme zahráli divadlo s názvem "Věčná láska" a na závěr zazpívala Žaneta...

Konečně jsme se dočkali. Napadl sníh a my jsme hned odpoledne vyrazili na svah. Boby a sněhové lopaty jenom svištěly, skákali jsme do sněhu, váleli jsme sudy, koulovali se. Byli jsme mokří a zmrzlí, ale bylo to fajn.

Uběhl rok a den, který děti nemají v lásce. Mikuláš s čertem byli opět tady. Od té doby, kdy se začalo stmívat, už se s obavami dívaly z okna a modlily se, aby zrovna náš domeček ten čert velkým obloukem obešel. Ale ne, ne. Dokonce dva ti "nejpravější" čerti si našli cestu do naší družiny, kde si děti hezky hrály....

5. 12. 2018 jsme se poprvé zúčastnili talentové soutěže Ukaž, co umíš, která proběhla v KD Na Rybníčku v Opavě a organizovala ji Eurotopia Opava. Děti přijely z celého Moravskoslezského kraje a soutěžily o přízeň poroty ve zpěvu, přednesu, gymnastice, sólovém tanci, párovém tanci a skupinovém tanci. Porota měla velmi těžké rozhodování, ze 40...

V předvečer první adventní neděle se u nás ve městě rozsvěcel vánoční strom. Byli jsme se všichni podívat. Bylo to moc krásné. Pouštěli jsme lodičky ze skořápek ořechů, odlévali olovo, zdobili perníčky. A pak se rozsvítil vánoční strom a andělé zpívali vánoční koledy.

Blíží se Vánoce, čas míru, klidu a pohody, ale taky čas, kdy uklízíme, gruntujeme a připravujeme své domácnosti ke svátečním dnům. I my jsme se rozhodli, že si zútulníme naši rodinku. Vyčistili jsme stěny, nakoupili si barvy a pustili se do malování, s výsledkem jsme byli všichni spokojeni.